Tanie wakacje i wypoczynek – Noclegi

Tanie wakacje w Polsce czy wypoczynek za granicą?

turystykaRodzajów hobby oraz form rozrywki jest tak wiele, jak wielu jest ludzi na świecie – takie stwierdzenie można by wysnuć obserwując trendy panujące w dzisiejszych czasach.

A są to czasy coraz większego rozwoju technicznego, coraz większego postępu technologicznego. Sytuacja ta sprawia, że dziś możemy podjąć takie formy rozrywki, o których wcześniej nawet nie marzyliśmy, nie śniliśmy.

Czy ktoś kiedyś powiedziałby, że będziemy mogli obejrzeć film w trójwymiarze płacąc za to kilkanaście złotych?
Albo że nurkowanie głębinowe będzie sportem ogólnodostępnym?

Dziś to wszystko jest w zasięgu ręki. Są jednak pewne formy spędzania wolnego czasu, którym nie zagraża i już nigdy nie zagrozi żaden postęp technologiczny ani żadna wirtualna przyjemność. Do tego grona zalicza się turystyka.

Przyjemność obcowania z naturą, ciekawość leżąca u podstaw ludzkiej natury – to cechy, których prawdopodobnie nigdy w człowieku nie uda się zabić, a to właśnie one sprawiają, że uwielbiamy podróżować, zwiedzać i ciągle odkrywać nowe miejsca.

W Polsce turystyka dzieli się na kilka podstawowych kategorii. Ci, którzy uwielbiają obcowanie z dziką, nieskażoną niczym naturą, a także czerpią przyjemność z wypoczynku aktywnego wybierają najczęściej turystykę górską. Ta z kolei przybiera różne formy – rowerową, pieszą, skałkową, itd. Fani wypoczynku biernego najczęściej decydują się natomiast na wyjazdy nad morze, gdzie mogą bez ograniczeń korzystać z uroków złocistych plaż, prażącego słońca, oraz morskich fal uderzających raz po raz o brzeg. Polscy turyści dają się także podzielić na dwie osobne kategorie, a więc turystów krajowych oraz zagranicznych.

I choć ta druga kategoria z roku na rok stanowi coraz większy odsetek ogółu, to jednak w naszym kraju ciągle wielu jest patriotów, którzy za nic nie opuszczą Ojczyzny, ponieważ uważają, że nigdzie nie będzie tak pięknie i tak dobrze jak wczasy w Polsce. Polaków nie zrażają nawet doniesienia o upadających sukcesywnie co jakiś czas biurach podróży, których przecież w roku 2012 było tak wiele.

kaszubyTo kolejna z cech charakterystycznych dla ludzkości, tym razem jednak w szczególności dla ludności narodowości polskiej. „Bez ryzyka nie ma zabawy” – takie motto zdaje się przyświecać tym, którzy wbrew wszelkim ostrzeżeniom decydują się na powierzenie organizacji wczasów biurom podróży. Jednak chodzi tu także (a może przede wszystkim) o coś innego. Otóż Polacy kochają okazje, promocje na tanie wakacje. Jeśli trafia się możliwość odbycia podróży życia po niespotykanie atrakcyjnej cenie, stereotypowy Polak nie może przepuścić takiej okazji. Nawet jeśli ostatecznie ma ona się zakończyć totalnym fiaskiem. Mimo wszystko jednak warto przestrzec rodaków przed tego typu myśleniem. Jeśli nie jesteśmy w stanie zorganizować wyjazdu zagranicznego na własną rękę, to lepiej spędźmy wakacje na ziemiach ojczystych. Ryzyko klapy będzie o wiele mniejsze, a czy tak naprawdę wiele stracimy? „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – te słowa poety, choć już bardzo stare, to jednak wciąż tak bardzo aktualne…
W szczególności piękne sa Kaszuby gdzie można znaleźć naprawdę bardzo tanie noclegi na każdą kieszeń i to nawet z wyżywieniem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Najnowsze komentarze

    Kategorie

    • Brak kategorii