Tanie linie lotnicze

tanio lataćWedług powszechnej opinii, samoloty należą do najbezpieczniejszych środków transportu.

Mimo, iż czasami słyszy się o tragicznych w skutkach katastrofach powietrznych, to przecież wypadków z udziałem kierowców samochodowych jest o wiele więcej. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że latanie samolotem wcale nie jest sposobem najtańszym, dlatego alternatywnym wyjściem są linie lotnicze oferujące bardzo tanie bilety w promocjach takie chociażby jak: WizzAir czy RyanAir.

Tanie linie lotnicze nazywane inaczej lotniczymi przewoźnikami niskobudżetowymi, to nic innego jak szereg przedsiębiorstw, które w swojej ofercie posiadają przewozy drogą powietrzną w cenach niższych, aniżeli tradycyjne linie lotnicze. Oferowanie klientom niższych cen przelotów jest możliwe dzięki różnorodnym czynnikom. Należy do nich między innymi korzystanie z usług nieco tańszych lotnisk lub też rezygnacja z szeregu udogodnień, takich jak bezpłatne posiłki, napoje oraz pełna obsługa bagażu.

Czy tanie bilety lotnicze w promocjach oznaczają zawsze tanie latanie?

rezerwacja biletówW Polsce takie tanie latanie cieszy się sporym zainteresowaniem, gdyż ludzie oszczędzają zawsze wtedy, kiedy tylko mogą. Do najpopularniejszych przewoźników niskobudżetowych latających w Polsce należą Wizzair, Ryanair, Easyjet oraz Eurolot.

Wizzair to linie węgierskie, a samoloty należące do niej obsługują Europę Środkowo-Wschodnią, południową Skandynawię, południową Irlandię oraz niektóre regiony Wielkiej Brytanii, Beneluksu, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch i Turcji. Dziś jest to największy przewoźnik Węgier i nie da się ukryć, że cieszy się on sporą popularnością wśród turystów – do roku 2007 linie obsłużyły około 6 milionów pasażerów. Oferowane przez Wizzair ceny biletów składają się niejednokrotnie tylko i wyłącznie z dwóch cyfr i często nie kosztują więcej, niż 100 zł.

Jeśli chodzi o Ryanair to są to linie irlandzkie uznawane dziś za jedne z największych tanich linii lotniczych na świecie. Aktualnie linie Ryanair posiadają 35 baz zagranicznych, często przewożąc pasażerów między innymi do Hiszpanii, Norwegii czy też Niemiec. Ceny biletów są w tym wypadku jednak zdecydowanie wyższe, bo potrafią wynosić nawet kilkaset złotych. Sporym zainteresowanie wśród podróżnych cieszą się także tanie linie lotnicze Easyjet należące do Wielkiej Brytanii. W skład floty wspomnianego przewoźnika wchodzą 183 samoloty Airbus poruszające się na trasach 27 krajów. W Polsce z usług tego przewoźnika można skorzystać jedynie w Krakowie.

Główne kierunki samolotów linii Easyjet to Liverpool, Manchester, Francja czy Szwajcaria. Ceny biletów zależne są od wielu czynników i wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Ostatnim wspomnianym przewoźnikiem niskobudżetowym są linie Eurolot pełniące funkcje przewozowe do połączeń zagranicznych Polski Linii Lotniczych LOT. Samoloty Eurolot latają w kierunkach PLL LOT, ale są również kierunki obsługiwane tylko i wyłącznie przez Eurolot, na przykład Warszawa-Salzburg czy też Kraków-Hamburg. W ofercie linii Eurolot, niektóre bilety lotnicze dostępne są nawet od 99 złotych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze

    Kategorie

    • Brak kategorii