Pożyczka w Parabanku

A może pożyczka w parabanku?

oprocentowanieNa polskim rynku usług bankowych już od lat obecne są nie tylko klasyczne banki, ale również pozabankowe instytucje finansowe nazywane często parabankami.

Te ostatnie również starają się przyciągnąć nas do siebie, przygotowana przez nie oferta niejednokrotnie sprawia zaś wrażenie atrakcyjniejszej niż ta, którą jest nam w stanie zaoferować bank.
Lista zalet parabanków nie jest wcale krótka. Korzystając z ich usług możemy liczyć na ograniczenie formalności do niezbędnego minimum, błyskawiczną wypłatę gotówki i możliwość złożenia i rozpatrzenia naszego wniosku bez konieczności wychodzenia z domu. Niestety, pozabankowe instytucje finansowe mają również wady, najważniejsza związana jest zaś z tym, że nie obowiązują ich przepisy prawa bankowego.

To właśnie dlatego pracownicy parabanków mogą stosować skróconą metodę weryfikacji swoich klientów i nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby udzielali im wsparcia nawet, jeśli informacje o potencjalnym pożyczkobiorcy znajdujące się w BIK nie stawiają go w najlepszym świetle. Z tego samego powodu jednak warunki przyznawania pożyczek gotówkowych (mylnie nazywanych kredytami) mogą być znacznie gorsze niż te, które proponuje nam bank.
Czy oznacza to, że współpracując z parabankami jesteśmy skazani na spłacanie wyjątkowo dużych zobowiązań i borykanie się z coraz większymi problemami finansowymi?

Z całą pewnością nie. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku kontaktów z bankami, musimy jednak zachować czujność, dokładnie czytać każdy dokument, który podpisujemy i zadawać pytania zawsze, ilekroć jakaś kwestia wyda nam się niejasna.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *