Banki modyfikują ofertę hipoteczną na wiosnę

Banki, które zmieniły ofertę na wiosnę: Bank BGŻ, Credit Agricole, BNP Paribas, PKO BP, Eurobank a także Kredyt Bank.
W ostatnich miesiącach na największą zmianę w propozycji kredytów mieszkaniowych odważył się Bank BGŻ. Ulepszeniu uległy wartości cross-sellingu, dzięki któremu klient zyska korzystniejszą marżę. W zamian za skorzystanie z obfitego zestawu dodatków do konta osobistego (np karty płatniczej i ubezpieczenia nieruchomości) klient otrzyma marżę na poziomie 1proc i prowizję między 0,5proc a 1,5proc, w zależności od posiadanego własnego wkładu.

Drugim przykładem instytucji wprowadzającej wiosenne zmiany w hipotekach jest Credit Agricole. Tu w zamian za rachunek osobisty z wpływem pensji i wykupienie ubezpieczenia na życie, marża w pierwszym roku spłaty będzie wynosić 0proc, zaś od 13 miesiąca kredytowania – między 0,99 a 1,3proc – w uzależnieniu od wielkości własnego wkładu wniesionego przez klientów.

Ofertę kredytów hipotecznych zmodyfikował również BNP Paribas. Obecnie kredytobiorcy mają opcję wyboru spośród dwóch wariantów – marży 1,19proc obowiązującej przez cały okres kredytowania, lub marży 0,9proc przez 5 lat, po których zwiększy się ona do 1,25proc. Wymogiem skorzystania z oferty jest założenie konta osobistego a także skorzystanie z ubezpieczenia lub – zamiennie – zapłacenie prowizji za uzyskanie kredytu hipotecznego.

PKO BP – podobnie jak Credit Agricole – zaczął używać niższą marżę przez 1 rok kredytowania. Promocyjna marża na poziomie 0,99proc po dwunastu miesiącach zyska inny, niezmienny już poziom uzależniony od własnego wkładu, jaki klient wniesie w zakup nieruchomości. Co więcej bank nie pobierze od klientów prowizji za uzyskanie kredytu hipotecznego.
Promocyjna marża 0,99proc i dodatkowo sfinansowanie kosztów przeprowadzki proponuje Eurobank. Marża uzależniona jest od własnego wkładu a także skorzystania z dodatkowych produktów – konta osobistego i ubezpieczenia na życie przez cały okres kredytowania.
Następnym bankiem, który zdecydował się na odświeżenie oferty hipotecznej jest Kredyt Bank. Z połową marca instytucja podwyższyła obniżkę marży z 0,4 do 0,5proc dla klientów, którzy skorzystają z pakietu ubezpieczeń, rachunku, karty płatniczej. W okresie trwania oferty specjalnej bank ponadto zrezygnował z pobierania prowizji za uzyskanie kredytu.
W hipotekach dopiero będzie się działo. Z początkiem 2013 roku kończy się program Rodzina na swoim. Pozostało kilka miesięcy na skorzystanie z rządowych dopłat do odsetek – można zatem liczyć, że ruch w hipotekach dopiero się rozpocznie. Na poprawę warunków kredytowych liczą nie tylko klienci, ale także właściciele mieszkań i deweloperzy, którym Rodzina na swoim znacznie pomogła w sprzedaży nieruchomości.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *